Farma fotowoltaiczna z gwarancją zwrotu

Finansowanie dużych farm fotowoltaicznych jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na inwestycję w przyszłość. Ale jak zwiększyć zyski swojej firmy poprzez duże farmy fotowoltaiczne? Jeśli zastanawiałeś się nad tym, to mamy odpowiedź na nurtujące pytanie.

Nasze farmy fotowoltaiczne są wyjątkowe, ponieważ oferujemy gwarancję zwrotu zaliczki. Dzięki temu naszym klientom zapewniamy pełne bezpieczeństwo finansowe i minimalizujemy ryzyko związane z inwestycją. W tym projekcie sprawdzamy grunt pod inwestycję, pozyskujemy wszystkie dokumenty w sposób externistyczny łącznie z zezwoleniem na budowę i warunkami energetycznymi, pozyskujemy dotację i inne finansowania preferencyjne na całą wartość inwestycji, budujemy farmę, uruchamiamy i podłączamy do sieci energetycznej, a na koniec również rekomendujemy klienta do zakupu produkowanej energii przez naszego inwestora w umowie PPA.

Koszty wybudowania farmy można podzielić na trzy rodzaje:

1. koszty stałe – 180 000 zł netto/MW:

  • koszt przygotowania pełnej dokumentacji projektowej, pozyskania koncesji, warunków środowiskowych, badań geologicznych, wymaganych zgód, zezwoleń i odpowiednich warunków przyłącza,
  • koszt napisania wniosku dotacyjnego i wniosku na pożyczkę preferencyjną

2. Koszty zmienne w zależności od mocy przyłącza:

30 000 zł netto – kaucja dla operatora energetycznego za każdy 1 MW przyłącza, przy czym

może być częściowo zwrócona po wybudowaniu i przyłączeniu farmy,

3. Koszty wybudowania farmy:

Różnią się w zależności od wybranej technologii i warunków przyłącza. Aktualnie są pokrywane przez środki publiczne w 100%, przy czym 20% jako część bezzwrotna, i 80 % w ramach pożyczki preferencyjnej na 15 lat z możliwością umorzenia 10% (nie więcej niż 1 mln) po spłaceniu połowy.

Inwestowanie w duże farmy fotowoltaiczne z gwarancją zwrotu zaliczki to nie tylko opłacalna decyzja finansowa, ale również sposób na przyczynienie się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Skontaktuj się z nami już dziś, aby poznać więcej szczegółów na temat naszych programów finansowania i rozpocząć inwestycję w przyszłość swojego biznesu.