Konsolidacja zobowiązań firmowych i prywatnych

Konsolidacja kilku zobowiązań to nic innego jak połączenie kilku długów w jeden. Chodzi mniej więcej o to, że jeśli mamy już, kredyt konsumpcyjny, kredyt samochodowy i zadłużoną kartę kredytową, to jednocześnie musimy spłacać kilka rat w różnych instytucjach finansowych i w innych terminach. Konsolidacja pozwoli nam na spięcie tych zobowiązań w jedno i opłacanie raty raz w miesiącu. Tylko jedna bardzo ważna sprawa. Nasze dotychczasowe raty muszą być regularnie opłacane, bo konsolidacja kredytu oznacza ponowne uruchomienie procedury pożyczkowej, a więc oceniona zostanie nasza zdolność na podstawie przesłanych dokumentów finansowych i wiarygodność kredytowa w BIK. Obecnie taką ofertę dla Klientów proponują wszystkie banki.

Kiedy konsolidacja zobowiązań jest potrzebna?

W życiu każdego przedsiębiorcy pojawia się potrzeba skorzystania z dźwigni kredytowej, która umożliwia bardziej dynamiczny rozwój firmy lub pokrycie inwestycji ze środków zewnętrznych, a nie ze zgromadzonego już budżetu działalności. Następstwem takich działań są zazwyczaj dwie drogi – inwestycja zakończona powodzeniem, która przynosi zyski firmie, dzięki czemu firma może terminowo spłacać zaciągnięte zobowiązanie lub inwestycja, która przynosi straty, co w konsekwencji prowadzi do pogorszenia się płynności finansowej firmy i może wpędzić w tzw. „pętlę kredytową”.

W przypadku tej drugiej opcji, firmy bardzo często decydują się na zaciągnięcie kolejnych zobowiązań kredytowych na kolejną inwestycję, która tym razem przyniesie zakładany rezultat lub by nie upaść i mieć środki na dalsze prowadzenie działalności. Rozwiązaniem takiej sytuacji, w której przedsiębiorstwo ma zaciągniętych kilka zobowiązań jest połączenie kilku spłacanych rat w jedno. Dzięki temu firma uzyska jedną ratę w jednym banku, na jednolitych warunkach z dłuższym okresem kredytowania, co w zamyśle przyniesie spokój i możliwość dalszego prosperowania przedsiębiorstwa bez widma upadku.

Jak wygląda proces konsolidacji za pomocą Kancelarii?

Przede wszystkim na początku zapoznajemy się z obecną sytuacją firmy. Przeprowadzamy pełną analizę finansową, by wiedzieć w jakiej kondycji jest firma. Sprawdzamy także raporty pobrane z BIK oraz KRD. Posiadając pełen obraz sytuacji wspólnie z Klientem podejmujemy decyzję co dla jego przedsiębiorstwa jest najlepszym rozwiązaniem i rozpoczynamy wnioskowanie do banków.

Nasi doradcy mają wieloletnie doświadczenie w procesowaniu kredytów firmowych. Posiadamy kadrę, która rozpoczynała karierę w finansach właśnie na takich produktach, dzięki czemu Klient ma pewność, że jego sprawa zostanie profesjonalnie i transparentnie poprowadzona od początku do końca.