Pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych na dowolny cel dla przedsiębiorstwa w formie kredytu ratalnego lub limitu w rachunku bieżącym.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie rynkowe oraz kontakty z instytucjami finansowymi, które pozwalają nam sprawnie realizować szeroko rozumianą usługę doradztwa finansowego.

W ramach kompleksowej usługi:

• zdiagnozujemy potrzeby kredytowe
• dobierzemy odpowiedni rodzaj finansowania
• będziemy pomagać w pozyskaniu źródeł finansowania
• przeprowadzimy negocjacje cenowe z instytucją finansową

Kluczowa w całej transakcji jest wiedza. Wiele firm decydując się na kredyt, wybiera konkretny bank poprzez swoje przekonania, np. „bo mam blisko”, „bo aktor którego lubię reklamuje ten bank”, „bo mają fajny marketing, który do mnie trafia”, „bo w internecie pisali, że RRSO wynosi X%”, „bo mam tam konto” itp. Dzięki wcześniejszej analizie jesteśmy w stanie dobrać najlepszą opcję dla danego przedsiębiorstwa minimalizując ryzyko decyzji negatywnej banku.

Kredyt w rachunku bieżącym jako optymalna forma kredytowania.

Przedsiębiorcom od zawsze marzył się kredyt, za który się nie płaci. Pieniądze, które nie kosztują.
Utopijna myśl znalazła swój odpowiednik w postaci limitu w rachunku bieżącym, który nie posiada opłat za gotowość środków oraz jest wolny od opłat za niewykorzystane środki. Na czym to polega? Mianowicie takie finansowanie na rachunku bieżącym stanowi pewnego rodzaju zwiększony debet. W zależności od poziomu ustalonego w umowie kredytowej limitu, przedsiębiorca może korzystać ze środków w wysokości większej niż aktualny rzeczywisty stan jego konta. Zadłużenie jest spłacane na bieżąco – każdy wpływ na rachunek zmniejsza jego poziom, który może być ponownie wykorzystany. Natomiast suma pobranych środków nie może przekroczyć wspomnianego już, ustalonego w umowie limitu, a odsetki naliczane są dziennie. W sytuacji gdy przedsiębiorca nie korzysta z limitu, nie płaci nawet złotówki za posiadanie kredytu.

Jak limit w rachunku bieżącym działa w praktyce? Naliczanie odsetek w systemie dziennym.

Odsetki naliczane są codziennie na koniec dnia – przykładowo przy limicie 500.000 zł, jednego dnia wykorzystane zostaje 100.000 zł, od tego liczy się więc odsetki dzienne, zaś gdy drugiego dnia wykorzystane zostaje 200.000 zł, odsetki liczone są od kwoty 300.000 zł. Gdy jednak następnego dnia na konto wpłynie przykładowo 250.000 zł, odsetki dnia trzeciego będą już naliczane tylko i wyłącznie od kwoty 50.000 zł. Jest to więc bardzo duża oszczędność w przypadku ciągłego obrotu środkami.

Jakie są korzyści z posiadania limitu w rachunku bieżącym?

  1. Dowolny cel finansowania firmy
  2. Brak ubezpieczenia limitu
  3. Niższe oprocentowanie niż standardowego kredytu ratalnego
  4. Krótki okres kredytowania z możliwością przedłużenia bez ponownego przedkładania dokumentów do banku
  5. Płynne odsetki
  6. Niewykorzystany pieniądz, który nie kosztuje
  7. Forma zabezpieczenia firmy przed utratą płynności finansowej

Płynność finansowa – dlaczego jest tak ważna?

Płynność finansowa to inaczej zdolność firmy do spłacania bieżących zobowiązań oraz dokonywania zakupów wszelakiego rodzaju towarów i usług związanych z jej działalnością, słowem jest to podstawa funkcjonowania podmiotu. Płynność finansowa jest czynnikiem równie ważnym, co osiągany zysk. Nawet gdy zysk jest wykazywany, ale przedsiębiorstwo utraciło możliwość spłaty krótkoterminowych zobowiązań, może to prowadzić do ogłoszenia upadłości. Rozsądnie dobrane finansowanie pozwoli poprawić płynność finansową i uniknąć ewentualnych zatorów płatniczych. Kredyt bankowy jest jednak rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, których sytuacja finansowa jeszcze jest stabilna, bo wymagania stawiane przez instytucje finansowe są wysokie, a zatory płatnicze mogą skutecznie zamknąć drogę do finansowania bankowego. Stąd warto zastanowić się nad takim finansowaniem wcześniej – zanim nastąpią problemy z płynnością finansową. Trzeba jednak pamiętać, że każdy kredyt trzeba będzie kiedyś spłacić – jest to zatem rozwiązanie tylko dla przedsiębiorców, którzy potrafią dobrze planować.